by Anna Ziuko Anna Ziuko

25 lat skończyły SMS-y, Windows 3.1 i… Technologie Galwaniczne

W 1993 r. wystartowaliśmy w rzeczywistości, którą wielu dziś trudno sobie wyobrazić. Nowoczesna gospodarka i wolny rynek były dopiero w wieku dziecięcym. Raczkowała komputeryzacja, inaczej wyglądał handel. Właśnie wtedy zaczynałem w pojedynkę w małym, biurowym pokoju.

Zanim jednak będziemy świętować jubileusz, cofnijmy się na chwilę do początków. 27 lat temu w pięknym Salzburgu zawiązaliśmy partnerstwo z firmą Schloetter, które trwa do dziś. Razem postawiliśmy na nieoczywiste zasady rozwoju – bezkompromisowe stawianie jakości przed ceną i ciągłe doskonalenie. To pozwala nam wyprzedzać konkurencję.

Ciągły rozwój

Dziś nie tylko zaopatrujemy galwanotechnikę we wszystko, czego potrzebuje, ale idziemy dalej:

 • Udoskonalamy wyjątkowe laboratorium, które udostępniamy naszym Klientom zarówno do zaawansowanych analiz, jak i do wymiany doświadczeń i szkoleń.
 • Rozwijamy i badamy innowacje technologiczne.

Stawiamy na wierność i cenimy wierność

 • Działamy we współpracy z firmą Schloetter, która zdecydowanie wyróżnia się na rynku i od której nauczyliśmy się tego, że jakość zawsze idzie przed taniością. Taniość wygrywa bitwy, jakość – wojny.
 • Cenimy wierność współpracowników. Niektórzy są z nami prawie od początku. Dobry rezultat nie byłby bowiem możliwy, gdyby nie zgrany i trwały zespół. Przez ten cały czas nie pracujemy, ale wspólnie „budujemy świątynię”.
 • Doceniamy także lojalność naszych Klientów. Wielu jest z nami od początku. Jesteśmy Im wdzięczni, że płacą nasze pensje.
 • Nasze relacje z doskonałymi dostawcami też są długotrwałe. Pierwszy był MEFIAG, 24 lata temu, potem pojawili się inni: EMEC, CRS, PROGALVANO, SERFILCO, LANDO MARIO.
 • Symbolicznie zachowujemy jedność miejsca. Przez ten cały czas działamy przy Lodowej 101 w ukochanej Łodzi, gdzie nasza firma rozrosła się z jednego pokoju do 1800 m2 magazynów i laboratoriów, a za rok będzie jeszcze większa.

Nie staliśmy się korporacją – jesteśmy sobą

Przez ponad dwie dekady oparliśmy się globalnym graczom i pozostaliśmy niezależni. Dzięki temu szybko reagujemy na potrzeby rynku i naszych odbiorców, a także tak dobieramy ofertę, by jak najlepiej odpowiadała ich wymaganiom. Nie zamieniliśmy się w organizację z rozbudowanymi strukturami i procedurami, a nasi Klienci mają z nami bezpośredni i bliski kontakt.

Mierzymy wysoko

Już dziś nasi podniebni Klienci to LUFTHANSA, GENERAL ELECTRIC AVIATION, GARDNER AEROSPACE. Już prawie dosięgamy ROLLS-ROYCE. Czy można jeszcze wyżej?

Czas zmian

Szybkie tempo zmian w życiu zawodowym i otaczającej nas rzeczywistości sprawia, że ciągle podlegamy przeobrażeniom. Nieustannie doskonalimy nasze metody pracy, produkty i dostosowujemy się do nowych wymagań, które dziś są zupełnie inne niż 25 lat temu. Oczekiwania z tamtego, pionierskiego okresu są niczym w porównaniu z dzisiejszymi. Od zawsze staramy się jednak wyprzedzać oczekiwania i oferować więcej niż spodziewają się Klienci.

Myślimy o przyszłości

Czerpiemy z tradycji, ale wybiegamy w przyszłość:

 • II etap rozbudowy laboratorium
 • nowe powierzchnie produkcyjne i biurowe
 • rozwój w przemyśle lotniczym i eksport
 • utworzenie studiów magisterskich z galwanotechniki w oparciu o nasze zaplecze…

To tylko niektóre nasze cele.

Dziękujemy…

Intensywny rozwój nie byłby możliwy bez zaufania Klientów. Dziękujemy za to, że przez ostatnie 25 lat nieustannie pomagaliście nam rozwijać skrzydła i doskonalić się w tym, co potrafimy robić najlepiej.

 

Paweł Karniewski

Prezes Zarządu Technologie Galwaniczne