Historia

Historia

Firma Technologie Galwaniczne sp. z o.o. powstała w 1992 roku. Zaczynaliśmy jako przedstawicielstwo firmy Schloetter. Jesteśmy sobie wierni do dziś i jest to udany związek, którego podstawą nie są formalne zależności korporacyjne, ale z naszej strony zaufanie do jakości i klasy Ich technologii, a z Ich strony uznanie dla fachowości i zaangażowania naszej załogi.

Zaczęliśmy od sprzedaży technologii do galwanotechniki. Stopniowo rozszerzaliśmy naszą ofertę o urządzenia techniczne. Pierwsze były filtry z holenderskiej firmy MEFIAG. Do listy stopniowo dołączaliśmy inne produkty: pompy, bębny, prostowniki… Dziś mamy wszystko, co jest potrzebne w galwanotechnice i jeszcze dużo więcej. Szczegóły znajdziecie w innych częściach naszej strony.

Po galwanotechnice przyszła kolej na inne technologie: obróbka aluminium, cynkowanie ogniowe, urządzenia i technologie do oczyszczania ścieków.

Od początku i zawsze działaliśmy w dziedzinie automatyki dla galwanizerni. Mamy w tej dziedzinie listę referencji, liczącą ponad sto kilkadziesiąt realizacji.

Stopniowo zwiększała się nasza baza logistyczna. Zaczęło się w jednym pokoju na ul. Lodowej 101 i w magazynie wielkości dużego garażu. Dziś dysponujemy:

  • własnym terenem z możliwościami rozbudowy
  • wysokim magazynem chemikaliów i urządzeń technicznych o powierzchni około 1500 m2
  • prawdopodobnie najlepszym, a na pewno najpiękniejszym laboratorium w naszej dziedzinie w Polsce