Filtry serii V

Mefiag to Wasz mądry wybór: doskonała jakość powłok i niższe koszty produkcji. Najlepsze materiały i blisko 60 lat doświadczenia gwarantują urządzenia skuteczne i solidne. Ich niezawodność da Wam pewność ciągłości produkcji.

Zastosowanie

Filtry typu MEFIAG V są skonstruowane z myślą o filtrowaniu kąpieli odtłuszczających. Filtr jest zamontowany na polipropylenowej płycie wzmocnionej stalową ramą na nóżkach z polipropylenu lub, jeśli istnieje potrzeba z kółkami. Filtr może być wyposażony w zbiornik dodatkowy. W zależności od modelu kosz filtracyjny ma pojemność 10, 20, 35, 2×35 lub 60 litrów. Pojemność absorpcyjna materiału “spaghetti”, wynosi 1: 8-12. Oznacza to, że 1 kg “spaghetti” może absorbować od 8 do 12 kilogramów tłuszczu, w rezultacie, czego otrzymujemy długą żywotność kąpieli odtłuszczającej.

FILTR

Obudowa filtra wykonana jest z polipropylenu i wyposażona jest w manometr ze stali nierdzewnej. Pokrywa filtra zamyka obudowę za pomocą 8 śrub M12 x 100 mm ze stali nierdzewnej, pokręteł i zamontowanego pierścienia ze stali nierdzewnej. Na pokrywie zainstalowany jest zawór odpowietrzający. Ewentualny zbiornik dodatkowy jest wykonany z polipropylenu i ma pojemność 31 litrów. Zbiornik dodatkowy może być wykorzystywany do dawkowania dodatków filtracyjnych.