Cynkowanie ogniowe

Obróbka powierzchni to nasza pasja. Dlatego działamy nie tylko dla galwanizerni. Z podobnym zapałem propagujemy doskonałe produkty i rozwiązania technologiczne w polskich cynkowniach ogniowych.

Nasza oferta jest bardzo szeroka. Oferujemy zarówno podstawowe produkty jak odtłuszczanie kwaśne, inhibitor trawienia i ewentualnie zwilżacz do topnikowania, jak i produkty specjalne.

Nasz dostawca firma Cromogenia propaguje produkty, które na naszym rynku nigdy dotąd nie były stosowane. Informowaliśmy Państwa wielokrotnie o bezchromowych pasywacjach mineralnych łączących zalety pasywacji chromowych i organicznych, bez wad obu wymienionych.

Oprócz chemii, tak jak w innych dziedzinach, proponujemy Państwu ciekawe rozwiązania technologiczne, które zmieniają branżę cynkowania ogniowego, tj.:

  • stacje regeneracji topnika
  • turbo tank – wanna trawialnicza o specjalnej konstrukcji przyspieszająca trawienie elementów
  • system regeneracji kwasu solnego
  • filtracja topnika mogąca całkowicie zastąpić stacje regeneracji w mniejszych cynkowniach, a w większych znacznie poprawić ekonomikę procesu i jakość cynkowanych elementów
  • filtracja kąpieli trawiących w celu usunięcia z powierzchni tychże olejów i tłuszczów

Warto zaznaczyć, że jako jedyna firma w Polsce jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie niezbędne w procesie cynkowania ogniowego produkty chemiczne (także lakiery korekcyjne), a także wyposażenie techniczne (pompy, filtry).

Proponujemy Państwu także innowacyjny pomysł na automatykę cynkowni ogniowych z pełnym ewidencjonowaniem i pozycjonowaniem elementów w ciągu technologicznym.

Czy ktoś daje więcej?