Helmee AOI. Nowy poziom kontroli jakości.

A KAMERY I OPROGRAMOWANIE

Sercem urządzenia Helmee AOI jest system trzech szybkich kamer wysokiej rozdzielczości, które stanowią trzon technologii deflektometrii stereoskopowej (CSD). Współpracujące z nim opracowane przez firmę Helmee oprogramowanie tworzy, na podstawie generowanych przez kamery obrazów, wysokiej dokładności modele 3D detali uwzględniające kształt obiektu jak i właściwości powierzchni .

B PROJEKT I KONSTRUKCJA

Budowa maszyny oparta jest na wysoce odpornym szkielecie zapewniającym stabilność i wytrzymałość na trudne warunki pracy w środowisku przemysłowym. Oprogramowanie sterujące Helmme AOI działa na wysokiej wydajności komputerze PC tak by zebrane i przetworzone dane były jak najszybciej dostępne dla użytkownika i na potrzebę generowanych raportów.

C ROBOTY

System Helmee AOI jest zintegrowany z dwoma robotami przemysłowymi produkcji ABB. Ramiona robotów sprawnie przekazują transportowane detale do analizy przed obiektywy kamer i następnie odpowiednio je sortują w zależności od wyniku inspekcji. Wydajność roczna dochodzi do miliona kontrolowanych detali.

Nowa jakość

System Helmee AOI tu zupełnie nowy, nieosiągalny dotąd poziom kontroli jakości detali. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii deflektometrii stereoskopowej i nowatorskim metodom obróbki pozyskanych danych jesteśmy w stanie wykryć z najwyższa precyzją większość wad powstających w produkcji galwanotechnicznej takich jak pitting, ziarno, wgłębienia, pory i inne braki pokrycia. Helmee AOI sprawdza się wszędzie, gdzie zawodzi ludzkie oko i znaczenie podnosi wydajność procesu kontroli jakości.

Cechy systemu

  • dokładność inspekcji detali na poziomie 99.7%
  • średni czas inspekcji jednego obiektu 6000 ms
  • rozdzielczość na poziomie 2μm
  • stała, wysoka rozdzielczość kątowa
  • brak martwego pola
  • błyskawiczny proces decyzyjny
  • stała, wysoka wydajność przez całą dobę

Wykrywane wady powierzchni

Materiały do pobrania

Prezentacja Helmee AOI