Analityka śladów

Analizę śladów wykonujemy przy pomocy spektrometrii emisyjnej, działającej w oparciu o mikrofalową plazmę azotową. Jest to wysoce efektywna metoda analiz, która umożliwia określenie pierwiastków chemicznych zawartych w próbach ciekłych.

Metoda znajduje szerokie zastosowanie w wielu branżach oraz wykazuje mnóstwo zalet mogących pomóc w pracy naszych Klientów. Jako że priorytetem Technologii Galwanicznych jest wychodzenie naprzeciw ich oczekiwaniom, postanowiliśmy dodać usługę spektrometrii emisyjnej do naszej oferty, jednocześnie zapewniając, że będzie ona zrealizowana na najwyższym, profesjonalnym poziomie.

Analiza śladów w naszym laboratorium

Spektrometria emisyjna posiada szeroki wachlarz zalet, które tym samym stanowią argumenty za tym, aby zastosować ją do analizy materiałów wykorzystywanych w Państwa firmie. Jednymi z najbardziej znaczących plusów jest wysoka selektywność oraz duże spektrum możliwości co do identyfikacji i analizy pierwiastków chemicznych. W naszym laboratorium posiadamy nowy spektrometr MP-AES 4210, który charakteryzuje się wysoką czułością oraz wykrywalnością na poziomach poniżej ppb. Urządzenie jest znacznie szybsze niż jego poprzednik – spektrometr płomieniowy absorpcji atomowej. Ponadto, urządzenie nie wymaga instalacji utleniających i palnych gazów. Metodyka Technologii Galwanicznych jest opracowana przez specjalistów, którzy nie pozostawiają “marginesu na błędy”.

Wysoka temperatura spalania wynosząca ok. 5000°C powoduje, że metale szybko wprowadzane są w stan atomowy, a każdy pierwiastek emituje charakterystyczne dla siebie promieniowanie. Dzięki temu jednocześnie możemy analizować wiele pierwiastków z dużą dokładnością. W związku powyższym jeszcze szybciej i dokładniej jesteśmy w stanie pomóc Klientom w przypadku rutynowych analiz, a także działaniach w sytuacjach awaryjnych.

Zadowolenie i satysfakcja naszych Klientów jest priorytetem Technologii Galwanicznych – z tego względu przykładamy dużo starań, aby świadczone przez nas usługi, w tym analizy za pomocą spektrometrii emisyjnej, były wykonane na jak najlepszym poziomie oraz z możliwie największą rzetelnością.