Anna Ziuko Brak komentarzy

Sprzedajemy Atomową Absorpcję

W ubiegłym roku wzbogaciliśmy nasze laboratorium o spektrometr emisyjny MP-AES (plazma mikrofalowa), który godnie zastępuje Atomową Absorpcję. Poszliśmy o krok naprzód w dokładności i możliwościach. Dlatego sprzedajemy ASA, który kilka lat był i dalej jest bardzo pomocny.
Wyniki otrzymywane na ASA są porównywalne z najnowszym urządzeniem MP-AES, a kilkuletnia bezawaryjna praca atomowej absorpcji potwierdza niezawodność urządzenia.
Zapraszamy galwanizerów i nie tylko do zakupu sprawdzonego urządzenia.

Dane sprzedawanego urządzenia:
Rok produkcji: 2011
Oznaczenie modelu: GBC 8D60 EB60 4D68
Cena: 50 000 zł netto
W zestawie znajduje się 12 lamp, które pozwalają na analizę 15 pierwiastków, dodatkowy palnik do podtlenku azotu oraz generator powietrza !!!

Nie czekaj, taka okazja może się już nie powtórzyć!!!

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt z Działem Laboratorium:
e-mail: laboratorium@tegal.pl lub tel. 42 647 09 01

Czytaj dalej

Maciej Janiak Brak komentarzy

Używana linia Ni – Cr w dobrym stanie

Używana linia do Ni-Cr czeka na nowego właściciela.

Zachowany w bardzo dobrym stanie automat do nakładania powłok Ni-Cr dostępny do nabycia i demontażu w zaprzyjaźnionej firmie w Holandii.
Jak większość linii wykorzystywanych w tym kraju i ta zachowała się w dobry stanie wizualnym i technicznym. Podobnie wyposażenie takie jak doskonałe i trwałe filtry Mefiag jak i stacja demi mimo upływu lat zachowały pełną funkcjonalność.

Najważniejsze informacje

 • 25 wanien z czego:
  • 6 wanien niklowych (3184 x 850 x 1250mm)
  • 1 wanna chromowa (3184 x 850 x 1250mm)
  • 4 wanny odtłuszczające (3184 x 850 x 1250mm)
  • suszarka
  • trawienie
  • 12 płuczek w tym (2824 x 600 x 1250mm)
   • 3 odzyskowe
   • 1 gorąca
 • Manipulatory 3szt.
 • Filtry i pompy Mefiag na stanowiskach procesowych
 • Prostowniki olejowe Hellas
 • Wymienniki jonowe

Zainteresowanych zapraszamy po dodatkowe dane, rysunki techniczne do kontaktu:

Maciej Janiak
maciej.janiak@tegal.pl
Tel: 607932762

Zdjęcia proponowanej linii:

     

Anna Ziuko Brak komentarzy

Konferencja galwanotechniczna 15-17.05.2019

Już dziś zapraszamy na coroczną Konferencję Galwanotechniczną, która tym razem odbędzie się w dniach 15 – 17 maja 2019 r. w Niepołomicach pod Krakowem.

Głównym tematem będzie ekologia i ochrona środowiska w galwanizerniach.

Firma Technologie Galwaniczne będzie sponsorem tego wydarzenia. Przedstawimy kilka referatów o ciekawej i ważnej tematyce. O szczegółach będziemy informować.

ZAPRASZAMY!

Anna Ziuko Brak komentarzy

Nasz udział w targach Fastener

W dniach od 16 do 18 października 2018 roku odbyły się w Krakowie drugie Targi elementów złącznych FASTENER.

Mieliśmy tam nasze stoisko, które cieszyło się dużym zainteresowaniem. Główne tematy rozmów z Klientami to nasze specjalności:

 • technologia Sprytnego Cynku, dająca niezwykle wysoką wydajność produkcji i wiele innych zalet
 • innowacyjna i jeszcze nie spotykana w Polsce technologia chromowania trójwartościowego w bębnach Hexa-Gone Revolution
 • doskonała technologia SLOTOLOY nanoszenia powłoki Zn-Ni w bębnach, udoskonalona ostatnio przez firmę SCHLOETTER

Na temat Sprytnego Cynku wygłoszona została prelekcja. Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Technologie Galwaniczne otwarte dla studentów

Studenci w Technologiach Galwanicznych!!!
Ruszamy z zajęciami dla studentów Politechniki Łódzkiej !!!

Z początkiem roku 2019 w Technologiach Galwanicznych odbyły się zajęcia laboratoryjne pt.: „Zjawiska powierzchniowe i przemysłowe procesy katalityczne” skierowane do studentów II stopnia Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej.

W ramach trzytygodniowych zajęć uczestnicy zapoznali się ze sposobami transformacji powierzchni, jakie wykorzystuje się w różnych gałęziach przemysłu, m.in. motoryzacyjnym, lotniczym, górniczym, budowlanym itp.

 

Studenci przy naszej pomocy zrealizowali różne ćwiczenia laboratoryjne. Między innymi dowiedzieli się na czym polega anodowanie i barwienie aluminium oraz dlaczego się je stosuje. Zapoznali się z powszechnie wykorzystywanym w elektronice procesem cynowania, jak również ze sposobem nakładania warstw stopowych Zn-Ni zapewniających wysoką odporność korozyjną. Dowiedzieli się na czym polega wykonanie testu w komórce Hulla i jak interpretuje się otrzymane za jego pomocą rezultaty, a także poznali metodykę przygotowania zgładów metalograficznych.

Na potrzeby zrealizowania ćwiczeń udostępniliśmy nasze najnowsze urządzenia, w tym mikroskop elektronowy, spektrometr ze wzbudzeniem w mikrofalowej plaźmie azotowej – MP-AES, chromatografy IC oraz UPLC, zestaw do preparatyki zgładów, czy spektrometr fluorescencji rentgenowskiej (XRF).

Anna Ziuko Brak komentarzy

Nowy dodatek do trawienia stali Slotoclean BEF 1790

Nowy dodatek do trawienia stali Slotoclean BEF 1790 – jeszcze lepsza ochrona detali przed nawodorowaniem

Przedstawiamy najnowsze opracowania Schloettera z zakresu przygotowania powierzchni detali stalowych poddawanych obróbce galwanicznej. Mający szczególne zastosowanie w galwanizerniach obrabiających detale, których wytrzymałość po pokrywaniu stanowi kryterium najważniejsze.
Nawodorowanie w procesach przygotowania powierzchni jest nieuniknione, ale możemy je skutecznie ograniczyć przez zastosowanie dodatku do trawienia o wysokich właściwościach inhibitujących. Takim produktem jest SLOTOCLEAN BEF 1790 – udoskonalona wersja sprawdzonych BEFa 30 i BEFa 40.

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Analizator węgla TOC-L w galwanotechnice

Analizator węgla umożliwia pomiar węgla organicznego (TOC) i nieorganicznego (IC) oraz azotu całkowitego (TN).

W przemyśle galwanotechnicznym możemy zbadać zawartość związków organicznych w ściekach, wodzie wodociągowej, jak i w samych kąpielach galwanicznych. Znając zawartość organiki w kąpieli galwanicznej, możemy w przypadku awarii sprawdzić czy ten poziom jest zachowamy. Podwyższona zawartość substancji organicznych świadczy o nietypowych zanieczyszczeniach, które znalazły się w kąpieli, i ta wiedza może przyspieszyć usunięcie przyczyny kłopotów.

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Nowości nowości nowości…

Nowe technologie galwaniczne Schloettera… i udoskonalenia dotychczasowych produktów…

Przedstawiamy najnowsze opracowania Schloettera z zakresu nowoczesnych technologii galwanicznych, a także nowe wersje standardowych produktów obecnych na rynku od wielu lat.

 • Nowy wybłyszczacz UF13 do rodziny cynków słabokwaśnych SLOTANIT: opracowany dla elektrolitów pracujących stale w wyższych temperaturach roboczych. Jego stosowanie stabilizuje pracę kąpieli, bo uwzględnia niestandardową zmianę zużycia składników wybłyszczacza w wyższej temperaturze.
 • Kąpiel do bizmutowania  SLOTOSIN MB 1880: kwaśny elektrolit stworzony do nakładania doskonale lutownych powłok. Dzięki wyższej od cyny temperaturze topnienia bizmutu (271 stopni C) nałożona warstwa pozwala na lutowanie w wyższej temperaturze co stanowi duża zaletę w pewnych zastosowania elektrotechnicznych.
 • Kąpiel do indowania  SLOTOSON MI 1930: kwaśny elektrolit stworzony do zastosowań bębnowych i zawieszkowych do osadzania białych, matowych powłok o dobrej lutowności i plastyczności. Do zastosowania w elektrotechnice przy produkcji zaciskanych końcówek przewodów oraz tzw. wsuwek..