Przygotowanie powierzchni

Dobra obróbka galwaniczna zaczyna się od przygotowania powierzchni. Ważny jest ten początek. Dlatego bardzo starannie dobieramy do potrzeb Klienta najlepsze preparaty do odtłuszczania i trawienia.

Do wyboru dajemy dwie duże rodziny produktów do przygotowania powierzchni.

SLOTOCLEAN to znane na całym świecie produkty do wstępnego przygotowania detali pod obróbkę galwaniczną opracowane i produkowane przez firmę Schloetter.

Preparaty do odtłuszczania wybieramy w zależności od rodzaju materiału podłoża.

Produkty podzielone są na:

  • odtłuszczania chemiczne o różnym stopniu alkaliczności
  • odtłuszczania elektrochemiczne do stali i metali kolorowych oraz stopów Zn-Al
  • uniwersalne odtłuszczania ultradźwiękowe

Wśród wyżej wymienionych znajdują się produkty w postaci płynnej, jak i sypkiej dla wygody użytkowników.

Właściwości emulgująco-deemulgujące można kontrolować i zmieniać w zależności od rodzaju olejów wykorzystywanych przez Klientów do obróbki detali. Do tego celu wykorzystuje się jeden z bogatej palety dodatków ‘do zadań specjalnych’ – Slotoclean RV.

Równie ważne są dodatki do trawienia w różnych kwasach, głównie solnym i siarkowym. Proponujemy:

– dodatki do odłuszczania w trawieniu o potrójnym działaniu: aktywowanie i odtłuszczanie powierzchni oraz ochrona powierzchni już czystego metalu przed rozpuszczaniem w kwasie (inhibitory)

– jednoskładnikowe inhibitory

Podstawowym kryterium jakości inhibitorów, zarówno jednoskładnikowych, jak i w mieszaninach jest ich zdolność do chronienia metalu. Sprawdziliśmy ją w laboratorium. Sprawdzamy ubytek masy czystego metalu po trawieniu. Trzeba dodać, że im mniejszy atak kwasu na metal, tym mniejsze niebezpieczeństwo nawodorowania.

Wyróżnić warto doskonały produkt do aktywacji wszelkiego rodzaju materiałów podłoża Slotoclean Decasel 5, który nadaje się do pracy jako aktywator chemiczny oraz elektrochemiczny przy aktywacji katodowej powierzchni.

Jako uzupełnienie oferty firmy Schloetter proponujemy ekonomiczne środki do przygotowania powierzchni z rodziny Spectraclean.

SPECTRACLEAN to rodzina ekologicznych, ale bardzo skutecznych produktów do przygotowania powierzchni stali, znali, metali kolorowych oraz aluminium.

Kąpiele odtłuszczające SPECTRACLEAN mogą być skutecznie używane w procesach chemicznego i elektrochemicznego usuwania smarów, olejów i tłuszczów używanych w procesach kształtowania i zabezpieczania detali. Doskonale dobrany skład sprawia, że kąpiele nie atakują materiału podłoża. Produkty dostępne są w postaci gotowych mieszanin zdolnych do pracy po rozpuszczeniu w wodzie i podgrzaniu.

Trawienie SPECTRACLAN to unikalnie skomponowane mieszaniny inhibitorów, emulgatorów i związków powierzchniowo czynnych, które szybko usuwają produkty korozji, zendrę i zapieczone oleje zabezpieczając jednocześnie podłoże przed nawodorowaniem.

Oczywiście w ofercie znajda Państwo bogatą gamę striperów do chemicznego i elektrochemicznego usuwania powłok galwanicznych z różnego rodzaju materiałów podłoża.