Złoto chemiczne i elektrochemiczne

AUROSHINE CC

Kąpiel AUROSHINE CC jest słabokwaśnym elektrolitem do osadzania dekoracyjnych powłok złotych z domieszka kobaltu. Otrzymywane powłoki galwanotechniczne są równomierne, twarde i odporne na ścieranie. Zawartość kobaltu w powłoce to 0,2 – 0,3 %. Elektrolit AUROSHINE CC nie zawiera złota. Przed przystąpieniem do eksploatacji należy uzupełnić kąpiel cyjanozłocinem potasowym aby wzbogacić kąpiel z złoto.

SLOTOGOLD 10

Bezprądowe złocenie zanurzeniowe SLOTOGOLD 10 zostało opracowane w celu nakładania 24-karatowej warstwy złota na chemicznie osadzone warstwy niklu. Osadzanie jest wynikiem wymiany metalu, w której możliwe jest nakładanie złota o grubości do max. 0,1 μm. Osiągalny stopień połysku odpowiada powierzchni podłoża. Procedura ta jest stosowana, gdy procesy elektrolityczne zawodzą.

ORIMA B

Słabokwaśna kąpiel ORIMA B służy do twardego, błyszczącego złocenia. Umożliwia osadzanie błyszczących powłok z 24-karatowego złota do grubości około 4 µm i twardości 120 – 180 HV 0,05. Twarde, jasne złoto ORIMA B jest łatwe w utrzymaniu i nadaje się również do zastosowań technicznych i dekoracyjnych, ponieważ równomiernie osadza powłoki złota w całym zakresie gęstości prądu. ORIMA B jest dostępny w postaci gotowego produktu (na specjalne zamówienie również bez złota) w trzech wariantach: do bębnów, do standardowych zawieszek i PCB. Wariant ORIMA B – D o niskiej zawartości złota jest przeznaczony do tworzenia czysto dekoracyjnych cienkich powłok złota.