by Anna Ziuko Anna Ziuko

Komora solna Ascott CC1000iP służy do badania odporności korozyjnej metali i ich zabezpieczeń (powłok). Ze względu na warunki badawcze (zazwyczaj 35°C i stężenie solanki 5%)  jest to badanie przyśpieszone, tzn. korozja detalu w komorze solnej zachodzi ok. 100x szybciej w porównaniu do warunków środowiskowych. Metoda obojętnej solanki – NSS – jest najbardziej popularna i traktowana jako domyślna. Próbki badanych materiałów poddane są działaniu mgły solnej wytwarzanej z roztworu wodnego NaCl o stężeniu 5% (imitowanie atmosfery morskiej). Metodę stosuje się przede wszystkim do starzenia powłok organicznych lub metalowych na podłożu stalowym.

Zaawansowana elektronika pozwala na badania nie tylko wg standardowych norm takich jak: ISO 9227 NSS, DIN 50021, ASTM B117, ale wielu innych w różnym zakresie wilgotności od 15 do 100% i temperatury 30°C – 60°C.

 

 

Zakres działania naszej komory obrazuje poniższy wykres – pomarańczowy zakres Standard CCT Chamber:

Duża przestrzeń badawcza 1000 litrów umożliwia umieszczenie w jednej próbie wiele detali.

 

Jeśli chcielibyście Państwo wykonać badanie u nas, ponieważ musicie mieć badanie porównawcze bądź nie jesteście pewni innym wynikom, przyślijcie detale do nas. Badanie rozpoczynamy natychmiast, gdy detale dotrą do naszej firmy.

Dokładne raporty wraz ze zdjęciami i opisem z badania otrzymacie Państwo natychmiast po zakończeniu badania.

Cena do negocjacji, uzależniona jest przede wszystkim:

  1. od częstotliwości badań (czy jednorazowo czy stale)
  2. od ilości detali do badania
  3. od czasu trwania badania: do 100 godzin = 4 zł/h za 1 detal/partię*, powyżej 100 godzin = 3 zł/h za 1 detal/partię*

*dla małych detali (np. śruby, gwoździe) – do 5 sztuk traktujemy jako 1 detal, więc 5 sztuk badamy w cenie 1; dla większych detali (np. zaciski hamulcowe, tłoki) – do 2 sztuk traktujemy jako 1 detal, wiec 2 sztuki badamy w cenie 1

Powyżej podane są przykłady, dlatego każde zapytanie rozpatrzymy indywidualnie i dostosujemy do Klienta.

 

Musimy nadmienić, że cenowo jesteśmy bardzo atrakcyjni w porównaniu z konkurencją, która za te same usługi jest od 30% do 70% droższa.

Dajemy doskonałą jakość za dobra cenę.

20- letnia praktyka w tej dziedzinie sprawia, że jesteśmy najlepsi.