by Anna Ziuko Anna Ziuko

Detektor ACQUITY PDA   – identyfikacja związków ze spektralną dokładnością w galwanotechnice…

Nasz chromatograf WATERS na co dzień służy potrzebom naszych Klientów, wykonując najbardziej wyrafinowane analizy. Jedną z jego części jest detektor ACQUITY UPLC PDA (Photodiode Array). Jest przepływowym spektrofotometrem, na którym możemy oznaczyć wiele związków, przede wszystkim tych używanych w galwanotechnice. Detektor umożliwia również w zaawansowanym układzie optycznym wykrywanie śladowych ilości zanieczyszczeń.

Jego główne zalety to:

  • wysoka optyczna i cyfrowa rozdzielczość, niski stosunek sygnału do szumów,
  • niezawodność, łatwość w obsłudze i lepsza kontrola oprogramowania,
  • elastyczna regulacja parametrów używanych w analizie,
  • jednoczesna praca w 2D i 3D,
  • zakres pomiarowy od 190 do 500 nm z zachowaniem liniowości w tym zakresie.

Poniżej znajduje się przykład wykresu jaki otrzymujemy z fotodiody. Dwa najwyższe piki: od lewej –  obrazujący nośnik i po prawej – wybłyszczacz w kąpieli do cynkowania słabokwaśnego:

Zazwyczaj w analityce wraz z widmem z fotodiody (PDA) otrzymujemy również dane z detektora masowego (QDA). W związku z tym w bardzo krótkim czasie (kilku minut) otrzymujemy dane o związkach i ich masach, co pozwala nam na szybką kontrolę jakości kąpieli galwanicznych.

Szybko i dokładnie, u nas wyniki dostaniesz „od ręki”!!! 

Obecnie korzystają z tego urządzenia głównie nasi Klienci, jednak wykonujemy również badania dla pozostałych, którzy jeszcze od nas nie kupują dodatków. Cena za jeden związek to 50 zł netto. Dla stałych Klientów przygotujemy specjalną ofertę.

 

Zapraszamy do współpracy!!!