by Anna Ziuko Anna Ziuko

Dzięki, między innymi naszym staraniom, udało się po kilku latach przerwy zorganizować wyjazdową, dwudniową Konferencję galwanotechniczną.

Stał się sukces. Uczestnicy ocenili konferencję bardzo dobrze, frekwencja dopisała, choć mogła być trochę lepsza, bo jednak brakowało kilku ważnych galwanizerni.

Program był interesujący i urozmaicony:

  • referaty firm galwanotechnicznych i nie tylko galwanotechnicznych,
  • pokazy precyzyjnego sprzętu: mikroskopu elektronowego PHENOM, automatycznego analizatora METROHM, mikroskopu cyfrowego KEYENCE były mocnymi punktami,
  • stoiska firm galwanotechnicznych,
  • rozmowy w przerwach i integracja,
  • wspaniała zabawa prawie do białego rana,
  • zwiedzanie naszego niedawno rozbudowanego laboratorium na ulicy Lodowej w Łodzi.

Wygłosiliśmy 2 referaty:

  • o wysoko wydajnym procesie cynkowania – Sprytnym Cynku – przedstawiliśmy nasze praktyczne sukcesy po roku od wprowadzenia na rynek, potwierdzające innowacyjne własności tej technologii – link do pobrania: Prezentacja Sprytny cynk
  • „Trochę inna galwanotechnika” – przedstawiliśmy nasze osiągnięcia w budowie instalacji galwanotechnicznych dla lotnictwa, a w szczególności wysokie wymagania tego przemysłu, które mogą być dobrym przykładem dla innych galwanizerni – link do pobrania: Prezentacja lotnicza

 

Mimo późnej piątkowej pory i odległości,  kilkadziesiąt osób przyjechało zwiedzić nasze niedawno rozbudowane laboratorium i zobaczyć nowe sprzęty, które ostatnio nabyliśmy. Poziom techniczny i nowoczesność zrobiły wielkie wrażenie. Odwiedzili nas nawet nasi niektórzy Konkurenci. Nie mamy nic do ukrycia. Przeciwnie – drzwi są szeroko otwarte dla badań i współpracy.

Jedyne, co niezbyt się udało, to dyskusja o roli i przyszłości towarzystwa galwanotechnicznego. Czyżby galwanizerzy uważali, że taka organizacja jest dla nich mało użyteczna?

Uczestnicy konferencji potwierdzili zainteresowanie kolejnymi takimi spotkaniami. Z PTG już nad tym pracujemy, aby przyszłoroczne wydarzenie było jeszcze bardziej udane.

 

Do zobaczenia za rok w jakimś ładnym miejscu, a tymczasem zapraszamy już na jesienną konferencję przy targach Gold Expo w Warszawie. Odbędzie się ona 5 października 2018 r. w Centrum Wystawowym na ulicy Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie. Technologie Galwaniczne na pewno przygotują ciekawe prezentacje.