by Anna Ziuko Anna Ziuko

Detektor masowy ACQUITY QDa  – teraz żadna kąpiel nie ma przed nami tajemnic…

 

Detektor masowy jest jednym z kilku elementów układu UPLC-MS Waters, który od dłuższego czasu wykorzystujemy do badania składu kąpieli galwanicznych, głównie dodatków organicznych. Pozwala on na bardzo dokładne określenie zawartości substancji w badanej próbce, jednocześnie otrzymujemy masę oznaczanych związków. Krótko mówiąc – wiemy co i w jakiej ilości jest w próbce.

Sam detektor masowy stanowi integralną część całego układu UPLC i w jednym nastrzyku próbki otrzymujemy widma dla fotodiody (PDA), jak i dla detektora masowego (QDA). W związku z tym po kilku minutach analizy otrzymujemy wiele danych, które potwierdzają się wzajemnie, co sprawia że wyniki są bardzo precyzyjne i dokładne.

 

Poniżej przykładowy wykres jaki otrzymujemy z programu – analizie poddany był jeden z wybłyszczaczy używanych w kąpielach do cynkowania słabokwaśnego:

 

Obecnie z aparatu korzystają przeważnie Klienci kupujący naszą technologię, jednak jesteśmy w stanie zbadać również dodatki innych konkurencyjnych firm. Cena za jeden związek to 50 zł netto. Dla stałych Klientów przygotujemy atrakcyjną ofertę.

U konkurencji tygodniami czeka się  na wyniki, u nas dostaniesz je „od ręki”!!! 

Zapraszamy do współpracy!!!