by Maciej Janiak Maciej Janiak

930 IC Flex dostępny dla Klientów w naszym laboratorium

Ciągle staramy się, aby nasze laboratorium dawało Klientom więcej możliwości.

Jednym z naszych ostatnich zakupów jest chromatograf jonowy 930 IC Flex . To milowy krok w dokładności i zastosowaniach.

W analityce kąpieli galwanicznych istotne znaczenie, oprócz badań składu podstawowego ma zawartość substancji organicznych. Dotychczas określenie poziomu organiki w takich kąpielach jak cynk-nikiel odbywało się poprzez serię komórek Hulla. Jest to sposób czasochłonny. Wysyłka kąpieli do producenta i czas oczekiwania na wyniki to ok. tygodnia.  Obecnie jesteśmy w stanie wykonać pełną analizę na miejscu w ciągu kilku godzin od dostarczenia próbek.

Urządzenie ma wiele zalet, które stanowią o wyższości nad tradycyjną chromatografią jonową:

dwa odrębne moduły do anionów i kationów oraz automatyczny podajnik próbek– zapewnia równoczesną analizę zarówno anionów jak i kationów,  co ułatwia pracę i zwiększa wydajność (badanie serii próbek może odbywać się bez obecności pracowników na przykład po zakończeniu pracy, a wyniki odczytujemy w dowolnej chwili po zakończeniu ich rejestracji)

krótki czas analizy – zastosowanie tzw. gradientu stężeń (mieszanie 2 różnych eluentów) pozwala na  skrócenie pojedynczej analizy do 15 minut

–  ultrafiltracja inline – co oznacza, że nie tracimy czasu na filtrację próbek, filtracja odbywa się automatycznie bez ingerencji obsługi

 

zwiększenie liczby próbek do 100 – pozwala na ustawienie do badań wielu próbek i analizę jedna po drugiej bez zbędnych przestojów w samej analizie

Dlatego teraz jeszcze szybciej i dokładniej jesteśmy w stanie pomóc Klientom w przypadku rutynowych analiz jak i działania w sytuacjach awaryjnych.

Zachęcamy do korzystania z usług na nowym urządzeniu, również zakłady galwanizerskie, które nie używają Naszej technologii.

Dla stałych Klientów przygotujemy atrakcyjne warunki analiz.

Wszystkich zainteresowanych tematem prosimy do kontaktu z Działem Laboratorium:

e-mail: laboratorium@tegal.pl

tel. 42 647 09 01

Zapraszamy!!!