Miedziowanie galwaniczne

Pokrywanie warstwą miedzi metalowych przedmiotów

Miedziowanie jest metodą pokrywania warstwą miedzi metalowych przedmiotów. Najczęściej wykorzystywanym sposobem jest galwanizacja, stosowana w celach polepszenia przewodnictwa elektrycznego oraz cieplnego, jak również jako podkład pod inne metale, przykładowo dla cynku, podczas procesu cynkowania. Jednak w wielu przypadkach miedziowanie traktowane jest, jako jedna z wielowarstwowych powłok: miedź-srebro, miedź-nikiel, miedź-cyna, itp. Powłoki galwaniczne wykonane z miedzi nakładane są także w celu pokrywania materiałów warstwami ochronnymi przed azotowaniem oraz nawęglaniem.

Znamy się na miedziowaniu elektrolitycznym i nie tylko

W wielu zakładach galwanicznych wykorzystuje się różnego rodzaju sposoby miedziowania, spośród których wyróżnić można miedziowanie metodą kąpielową, natryskową, lub też miedziowanie elektrolityczne, podczas której przedmiot miedziowany podłączany jest, jako katoda, a anoda wykonana została z miedzi. Jako elektrolitu używany jest roztwór kwasu siarkowego oraz siarczan miedzi.

Klienci polecają nasze usługi miedziowania galwanicznego

Nakładanie na siebie powłok miedzi jest procesem często wykorzystywanym w różnych gałęziach przemysłu. Nasza firma od lat oferuje miedziowanie galwaniczne, wykorzystując przy tym wyłącznie nowoczesne i sprawdzone technologie. Każdy proces miedziowania wykonujemy przy użyciu zawieszek, bębnów oraz kielichów. Warstwa miedzi może być jednocześnie podkładem lub też finalną powłoką różnego rodzaju elementów. W przypadku wykorzystywania materiałów wykonanych ze stali, stosujemy kąpiele cyjankowe, natomiast w przypadku stali mającą podwarstwę niklową – kwaśne kąpiele.
Wybierz odpowiedni sprzęt do swoich potrzeb lub zapytaj nas o niego! Jesteśmy specjalistami i chętnie doradzimy oraz wytłumaczymy Ci szczegółową specyfikację naszych przyrządów i akcesoriów. Za pomocą naszego asortymentu proces miedziowania galwanicznego będzie dla każdego z naszych Klientów nie tylko o wiele prostszy, ale i tańszy. Ceny, jakie tutaj zawieramy, są niezwykle korzystne, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę jakość wykonania i solidność naszych produktów, które są w stanie przez wiele długich lat pełnić swoją funkcję w każdym profesjonalnym zakładzie galwanizacyjnym w naszym kraju. Cieszymy się, że do nas zajrzałeś i mamy nadzieję, że zostaniesz naszym kolejnym zadowolonym Klientem! W razie pytań zapraszamy do kontaktu.