by Maciej Janiak Maciej Janiak

Nie żyjemy tylko codziennością. Liczą się też dla nas zadania perspektywiczne dla wspólnego dobra naszych Klientów. Jednym z takich zadań jest propagowanie wiedzy o galwanotechnice u potencjalnych Klientów naszych Klientów. Im lepiej zleceniodawcy usług będą rozumieć procesy, których potrzebują, ich zalety i specyfikę, tym łatwiejsze będzie porozumienie techniczne zleceniodawcy ze zleceniobiorcą.

W ramach tego zadania w dniu 25 lutego br. gościliśmy podczas dni otwartych firmę Borkomet Sp . z o.o. wraz z uczniami ze Szkoły Branżowej I stopnia ze Szczekocin. Firma Borkomet Sp. z o.o. oferuje obróbkę skrawającą na obrabiarkach CNC. W procesach produkcyjnych często korzysta z usług firm, które pokrywają powierzchnie różnymi technologiami. Ponadto firma Borkomet współpracuje ze Szkołą Branżową I stopnia, w której kształceni są m.in. przyszli operatorzy obrabiarek CNC. Dlatego połączona wizyta przedstawicieli firmy Borkomet oraz uczniów Zespołu Szkół ze Szczekocin była dobrą okazją do zapoznania się z procesami technologicznymi używanymi w galwanotechnice. Uczestnicy poznali profil firmy Technologie Galwaniczne oraz zdobyli wiedzę o różnych pokryciach galwanicznych. Odbył się również praktyczny pokaz obróbki galwanicznej aluminium tj. anodowanie oraz jego barwienie.

Goście mieli także okazję sprawdzić działanie najnowszych urządzeń laboratoryjnych, używanych do oceny stanu kąpieli galwanicznych oraz jakości nałożonych powłok m.in. mikroskop elektronowy.

Dzięki uprzejmości firmy Nowy Plan-Tech Sp. z o.o., z którą współpracujemy, uczestnicy zobaczyli jak budowana jest linia galwaniczna, poznali jej działanie, dowiedzieli się za co odpowiadają poszczególne elementy wyposażenia. Dla uczniów był to pierwszy kontakt z galwanotechniką, dlatego możliwość bezpośredniego kontaktu z tą dziedziną była niezwykłym doświadczeniem. Takie spotkania dają nam ogromną satysfakcję, a uczestnicy mają możliwość na zapoznanie się z najnowszymi trendami obecnymi w branży galwanotechnicznej, zarówno od strony teoretycznej i praktycznej.

Wszystkich zainteresowanych takimi spotkaniami zapraszamy do kontaktu z Działem Laboratorium, udzielimy szczegółowych informacji:
e-mail: laboratorium@tegal.pl
tel. 42 647 09 01

Zapraszamy do nas!!!