by Maciej Janiak Maciej Janiak

Po wprowadzeniu do oferty nowej linii modelowej PRIUS, pierwszej serii pomp dozujących napędzanych silnikiem zaprojektowanych i stworzonych przez firmę EMEC, przyszedł czas na nową jakość czyli pompy Prius w wersji wielofunkcyjnej.

Pompy serii PRIUS łączą wysoką wydajność dozowania z wysoką odpornością chemiczną. Wysoka wydajność dozowania sięgająca nawet 1000l/h pozwala na szeroki zakres zastosowań:

  • instalacje do wody pitnej,
  • wody przemysłowej i oczyszczania ścieków,
  • procesy oczyszczania,
  • przemysł spożywczy,
  • przemysł chemiczny itp.

Nowa seria PRIUS MF dodaje teraz do wszystkich tych funkcji jeszcze niespotykany poziom kontroli.

Nowoczesne sterowanie enkoderem e pompom PRIUS MF najwyższą dokładność regulacji dozowania.

Dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD, zapewniającemu łatwy i szybki odczyt danych, zarówno PRIUS P MF (z tłokiem ceramicznym lub SS), jak i PRIUS D MF (z membraną PTFE, dostępną nawet w modelach wysokociśnieniowych) można zaprogramować w kilku trybach pracy : stała, ppm,%, mlq, stop-praca, harmonogram tygodniowy,sygnał analogowy (mA, Volt) i tryb szarżowy.

Możesz także zaplanować cotygodniowe czynności dozowania, monitorować poziom produktów, włączać i wyłączać alarmy oraz korzystać z czujnika przepływu.

Poprzez protokół Modbus (RS485) można łączyć PRIUS MF z innymi instrumentami i zarządzać wszystkim za pomocą PLC.  Każdą pompę PRIUS MF można też ustawić w konfiguracji, w której pompa jest obrócona o 90 °.

Ostateczny rezultat to przełomowy projekt ze szczególnym uwzględnieniem każdego szczegółu, począwszy od modalnych warunków pracy, zoptymalizowanych pod kątem konkretnych potrzeb naszych klientów, aż po użycie szlachetnych materiałów, takich jak aluminium w standardzie lotniczym.

Wszystkie te innowacje czynią z pomp serii PRIUS MF przełomowego lidera sektora urządzeń dozujących.