Polerowanie elektrochemiczne

Jeden z najbardziej korzystnych sposobów obróbki materiału

Szukasz kogoś, kto w sprawny i rzetelny sposób wykona usługę polerowania elektrochemicznego? Jeśli tak, to warto, abyś przyjrzał się naszej ofercie. Specjaliści zatrudniani przez Technologie Galwaniczne, ze względu na swoją ogromną wiedzę w tej dziedzinie oraz bogate doświadczenie zawodowe, zawsze realizują powierzone im zadania z dużą starannością oraz w profesjonalny sposób. Ponadto, jako że jednym z naszych celów jest zapewnienie Klientom satysfakcji i budowanie z nimi dobrych relacji, nasz personel zawsze z dużym zaangażowaniem wspiera ich w dokonywanych wyborach oraz służy fachową pomocą.
Polerowanie elektrochemiczne to zdecydowanie jeden z najbardziej korzystnych sposobów obróbki materiału – dzięki zastosowanym w nim technikom, polerowanie elektrochemiczne – w przeciwieństwie do mechanicznych metod – nie powoduje powstawania zmian strukturalnych w warstwie powierzchniowej poddawanych temu procesowi produktów. Jednocześnie tak samo skutecznie jak klasyczne techniki wpływa ono na trwałość wyrobu poprzez uodpornienie go na działanie zewnętrznych czynników oraz korozję.

Zalety polerowania elektrochemicznego

Wykonanie polerowania elektrochemicznego to wspaniała droga, by uzyskać wysokiej jakości powierzchnię. Pozwala ono zarówno nadać jej niesamowitego wyglądu, co z pewnością będzie dużym atutem dla wszystkich estetów, jak i osiągnąć właściwości, które w znacznym stopniu poprawiają trwałość materiału. Powierzchnia obrabiana w ten sposób staje się bowiem wygładzona, dzięki czemu zyskuje eleganckie i wytworne oblicze. Z kolei z uwagi na zachodzące podczas polerowania elektrochemicznego procesy fizyczno-chemiczne, poddane temu materiały wykazują się również znacznie większą odpornością na negatywne działanie czynników zewnętrznych oraz korozję
Warto dodać, że poprzez polerowanie elektrochemiczne możemy nie tylko pozytywnie wpłynąć na wygląd i żywotność danego wyrobu, ale również istotnie skrócić czas jego mycia. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie jest prosta – na dobrze wygładzonej powierzchni osadza się zdecydowanie mniej soli, zabrudzeń, bakterii oraz innych niepożądanych elementów, ponieważ dzięki usunięciu z niej tzw. “mikrowierchołków” i niewidocznych gołym okiem zagłębień, rozlokowanie się oraz “przyczepienie” ich do niej jest dużo trudniejsze.
Z uwagi na wszystkie te atuty nie warto czekać i wahać się przed podjęciem decyzji o wykonaniu polerowania elektrochemicznego – proces ten zawsze bowiem niesie za sobą wiele korzyści, a w naszej firmie będzie przeprowadzony w profesjonalny sposób.