Neutralizator ścieków

Produkt kompletny, skuteczny i solidny

Warto dbać o środowisko. Jest ono główną częścią naszego otoczenia, dlatego to od nas zależy, w jakim stanie je po sobie pozostawimy. Duże znaczenie mają również względy ekonomiczne, a jeśli połączymy czystą ekonomię i praktyczność z ekologią, to otrzymamy właśnie neutralizatory ścieków oferowane przez naszą firmę. Neutralizatory ścieków stosujemy zwłaszcza w przypadkach, gdy nasze ścieki nie mogą być odprowadzane bezpośrednio do kanalizacji za sprawą zbyt wysokiego lub zbyt niskiego pH. To właśnie zbyt mocny odczyn kwasowy lub zasadowy jest problemem, który należy rozwiązać.
Nasze neutralizatory ścieków dokonują właściwej korekty szamba za pomocą procesu zobojętniania opartego na drodze wymiany jonowej bądź dodatku związków chemicznych mających na celu zmienić odczyn ścieków na taki, który warunkować będzie możliwość ich prawidłowego oczyszczenia i odprowadzenia do kanalizacji. Nasze urządzenia wykonywane są z materiałów odpornych na skrajne przypadki oddziaływania związków chemicznych i samych ścieków. Dzięki temu oferujemy Wam produkt kompletny, skuteczny i solidny. Mówiąc krótko – Warto zainwestować w nasze systemy neutralizacji ścieków już dziś!

Neutralizatory ścieków dla każdego

Neutralizatory ścieków są przeznaczone przede wszystkim do korekty wartości pH ścieków, szczególnie w przypadku ich zbyt kwaśnego lub zasadowego charakteru, który uniemożliwia wprowadzenie ich bezpośrednio do kanalizacji. W tego typu urządzeniach wykorzystywane są procesy zobojętniania podczas wymiany jonowej lub też dozowania właściwych odczynników chemicznych. Neutralizatory ścieków znajdują swe zastosowanie najczęściej w laboratoriach chemicznych, pomieszczeniach przechowywania baterii, na stacjach złomowania pojazdów oraz w wielu zakładach chemicznych.
Jak wygląda proces oczyszczanie ścieków za pomocą neutralizatora? W pierwszej kolejności ścieki zostają wprowadzone bezpośrednio do zbiornika, w którym, po osiągnięciu danego poziomu – zostają dokładnie wymieszane. Tuż po wymieszaniu cieczy następuje etap dozowania kwasu z odpowiednich dozowników, aż do chwili, w której wartość pH w naczyniu będzie znajdować się w dopuszczalnych granicach. Po określonym czasie zawartość całego naczynia zostaje skierowana w stronę przewodu kanalizacyjnego, który odprowadza ścieki przez uruchomienie pompy lub też otwarcie zaworu znajdującego się u wylotu. Warto dodać, że systemy neutralizacji pracują w sposób ciągły i gwarantują całkowitą niezawodność.

Neutralizatory ścieków – główne zalety

Neutralizatory ścieków posiadają szereg zalet, dzięki którym na ich zakup decyduje się coraz większa liczba Klientów. Spośród wszystkich na wyróżnienie zasługują przede wszystkim:

– bardzo łatwa oraz niezawodna konstrukcja, która będzie mogła służyć niezawodnie przez wiele lat
– prosta obsługa niewymagająca nieustannego nadzoru
– wysoka odporność systemu na brak przepływu ścieków
– możliwość zabudowy pod posadzką lub też, w postaci urządzenia wolnostojącego

Jeśli również poszukujecie trwałych neutralizatorów ścieków od znanego i sprawdzonego producenta, to doskonale trafiliście. Bardzo ważną cechą współpracy z naszą firmą jest indywidualne podejście do oczekiwań każdego Klienta. Możemy zagwarantować, że wszystkie usługi wykonywane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami lub też według indywidualnych wymagań naszych Klientów. Jeżeli więc poszukujecie znanej i sprawdzonej firmy, która jest godna zaufania, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Od lat świadczymy usługi na najwyższym poziomie, ciesząc się zaufaniem coraz większej liczby Klientów. Jeżeli również chcecie być jednym z nich – zapraszamy do kontaktu!