Flokulant

Na szybką filtrację płynów

Flokulanty są substancjami polimerowymi, które posiadają łańcuchową budowę cząsteczki i są bardzo łatwo rozpuszczalne w wodzie. Jeśli chodzi o zastosowanie i właściwości, wykorzystuje się je często w procesie filtracji jako polepszacz jakości i przyspieszacz opadania drobin na dno. Jest to, mówiąc w skrócie, bardzo ważny element zapewniający odpowiednią oraz szybką filtrację wszelkich płynów. Stosuje się go również w galwanizacji, a najlepsze flokulanty możesz nabyć właśnie w naszym sklepie.
Jesteśmy świadomi tego, jak istotnym elementem wpływającym na jakość i efektywność procesów galwanizacyjnych jet ułatwiający filtrację flokulant, dlatego oferujemy Ci takie produkty, jakich sami używamy na co dzień. Jesteśmy specjalistami z zakresu galwanizacji i znajdziesz u nas dosłownie wszystko, co przydatne i niezbędne w twoim zakładzie galwanizacyjnym. Zobacz jak łatwo wybrać flokulant dla siebie, a jeśli miałbyś jakiekolwiek pytania, to nie bój się ich zadać – jesteśmy do Twojej dyspozycji i czekamy na kontakt.

Czym są flokulanty?

Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie, w pierwszej kolejności trzeba zapoznać się z definicją flokulacji w oczyszczaniu ścieków. Flokulacja jest więc procesem, który polega na tym, że niewielkie ziarna zdyspergowane w cieczy, ulegają procesowi agregacji. Dzieje się tak przez związki wiążące, znane również, jako flokulanty. Oznacza to, że flokulant jest substancją polimerową, która posiada łańcuchową budowę cząsteczki. Są one rozpuszczalne w wodzie, a ich masa cząsteczkowa może wynosić od jednego miliona do nawet kilkunastu milionów.
Flokulanty najczęściej stosowane są w celu przyspieszania opadania ziaren oraz polepszania filtracji oraz modyfikacji procesów flotacji. Warto jednak pamiętać, że za bardzo energiczne mieszanie może w efekcie doprowadzić do dyspersji flokuł. Wyróżniamy trzy rodzaje flokulantów: anionowe, obojętne oraz kationowe. Flokulanty anionowe są przydatne szczególnie w czasie klarowania oraz odwadniania mineralnych zawiesin w ośrodkach mających odczyn zasadowy lub obojętny. Flokulanty obojętne cechują się niezwykle szerokim zastosowaniem szczególnie podczas przeróbki rud węgla oraz soli. Natomiast flokulanty kationowe wykorzystywane są w celach klarowania zawiesin substancji organicznych. Są one często stosowane w metalurgii.