Fluorescencja rentgenowska

Metoda analiz chemicznych

Fluorescencja rentgenowska to wysoce efektywna metoda analiz chemicznych polegająca na umieszczeniu badanego przedmiotu w strumieniu fotonów lub promieni rentgenowskich, czego skutkiem jest silna stymulacja tzw. “widmo” właściwego dla danego materiału. Technika ta pozwala szybko uzyskać miarodajne wyniki w związku z czym doskonale sprawdza się w elementarnych analizach wielopierwiastkowych produktów wykorzystywanych w różnorodnych branżach. W szczególności zalecane jest jednak, aby stosować ją do badania wyrobów metalowych, szklanych, budowlanych lub ceramicznych.
Sprawna identyfikacja oraz możliwość określenia koncentracji pierwiastków w próbie to jedne z niezaprzeczalnych korzyści płynących z zastosowania fluorescencji rentgenowskiej. Jednak równie ważnym aspektem jest fakt, że metoda ta jest nieinwazyjna, zapewnia zatem wysokie bezpieczeństwo oraz nie degraduje poddanych analizie materiałów.

Zabieg fluorescencji rentgenowskiej w Technologii Galwanicznej

Głównym celem Technologii Galwanicznych jest świadczenie wysokiej jakości usług oraz podarowanie naszym Klientom możliwości korzystania z innowacyjnych technik analiz. Z tego względu staramy się, aby skrojona przez nas oferta spełniała Wasze oczekiwania oraz była dostosowana do Waszych potrzeb. Co więcej, dzięki doświadczeniu i ogromnej wiedzy naszych specjalistów, decydując się na wykonanie fluorescencji rentgenowskiej w naszej firmie, zyskujecie pewność co do jakości i rzetelności realizacji tego zabiegu.