Chromatografia jonowa

Wysoka efektywność i miarodajność

Chromatografia jonowa to ciesząca się rosnącą popularnością metoda oznaczania jonów, która jednocześnie charakteryzuje się wysoką efektywnością i miarodajnością uzyskanych w tym procesie wyników. Z tego względu badania przy użyciu chromatografii jonowej wykorzystywane są przez podmioty z różnorodnych branż, szczególnie, że jest ona znacznie bardziej wydajna aniżeli klasyczne typy chromatografii.
Jako że głównym celem Technologii Galwanistycznych jest zapewnienie satysfakcji naszym Klientom oraz dbałość o jakość świadczonych przez nas usług, chromatografia jonowa wykonywana w murach naszego laboratorium opiera się na działaniu nowoczesnego chromatografu jonowego METROHM 861 pozwalającego na błyskawiczną analizę.
Do głównych zalet urządzenia i metody należą:

  • prosty sposób przygotowania próbek
  • krótki czas analizy
  • bardzo dokładne wyniki
  • zakres oznaczeń ppb

Proces chromatografii jonowej w naszym laboratorium

Chromatografia jonowa realizowana przez Technologie Galwaniczne odbywa się przy wykorzystaniu chromatografu jonowego METROHM 861. Urządzenie to posiada wiele niezbędnych dla powodzenia tego procesu funkcjonalności, dzięki czemu analiza zdysocjowanych składników (w postaci jonowej) przebiega tu wyjątkowo szybko, natomiast uzyskane w ten sposób wyniki są niezwykle precyzyjne.

Chromatografu jonowy  METROHM 861 jest przede wszystkim używany do badania wody i ścieków do oznaczania jonów takich jak:

  • miedź, nikiel, cynk, kobalt, mangan, ołów, kadm, lit, sód, potas, wapń, magnez, żelazo (III),
  • fluorki, chlorki, bromki, azotyny, azotany, fosforany i siarczany.
Może być jednak z powodzeniem wykorzystywany do oznaczeń jonowych organicznych i nieorganicznych związków o bardziej złożonej budowie np. katalizatorów stosowanych w kąpielach do chromowania. Niezależnie jednak jaki rodzaj materiałów pragniesz przebadać, możesz mieć pewność, że chromatografia jonowa przeprowadzona przez specjalistów z Technologii Galwanicznych, będzie cechować się wysokim poziomem i profesjonalizmem wykonania. Zadowolenie naszych Klientów jest bowiem naszym nadrzędnym celem.