Cynkowanie ogniowe

Odtłuszczanie kwaśne, inhibitor trawienia, zwilżacz do topnikowania, produkty specjalne

Obróbka powierzchni to nasza pasja. Dlatego działamy nie tylko dla galwanizerni. Z podobnym zapałem propagujemy doskonałe produkty i rozwiązania technologiczne w polskich cynkowniach ogniowych. Nasza oferta jest bardzo szeroka. Proponujemy Wam zarówno podstawowe produkty jak odtłuszczanie kwaśne, inhibitor trawienia i ewentualnie zwilżacz do topnikowania, jak i produkty specjalne. Nasz dostawca, firma Cromogenia, propaguje produkty, które na naszym rynku nigdy dotąd nie były stosowane.
Informowaliśmy swoich Klientów wielokrotnie o bezchromowych pasywacjach mineralnych łączących zalety pasywacji chromowych i organicznych, bez wad obu wymienionych.
Oprócz chemii, tak jak w innych dziedzinach, proponujemy Wam ciekawe rozwiązania technologiczne, które zmieniają branżę cynkowania ogniowego, tj.:
  • stacje regeneracji topnika
  • turbo tank – wanna trawialnicza o specjalnej konstrukcji przyspieszająca trawienie elementów
  • system regeneracji kwasu solnego
  • filtracja topnika mogąca całkowicie zastąpić stacje regeneracji w mniejszych cynkowniach, a w większych znacznie poprawić ekonomikę procesu i jakość cynkowanych elementów
  • filtracja kąpieli trawiących w celu usunięcia z powierzchni tychże olejów i tłuszczów.

Jesteśmy specjalistami w zakresie cynkowania ogniowego

Warto zaznaczyć, że jako jedyna firma w Polsce jesteśmy w stanie dostarczyć wszystkie niezbędne w procesie cynkowania ogniowego produkty chemiczne (także lakiery korekcyjne), a także wyposażenie techniczne (pompy, filtry). Swoim Klientom proponujemy także innowacyjny pomysł na automatykę cynkowni ogniowych z pełnym ewidencjonowaniem i pozycjonowaniem elementów w ciągu technologicznym.

Czym właściwie jest cynkowanie ogniowe?

Cynkowanie ogniowe to proces mechanicznego nakładania wytrzymałej powłoki wykonanej z cynku na powierzchnię stalową. Powłoka ta tworzona jest po obydwu stronach stali, jak również na zewnętrznej i wewnętrznej powierzchni profilów zamkniętych. Cynk, poprzez przystawanie do stali, tworzy mechanicznie wytrzymałą, niezwykle trwałą oraz nieprzepuszczalną powłokę, która skutecznie chroni stal, dzięki szczególnym układom elektrochemicznym.
Równie istotny jest sam proces powstawania powłoki będącej efektem cynkowania ogniowego. Choć cynkowanie na gorąco nie jest skomplikowane, to sama metalurgia procesów nakładania powłok może być trudna. Powłoka cynku jest tworzona poprzez reakcję zachodzące między cynkiem a żelazem, w wyniku czego powstaje stop. Zdarza się jednak, że powierzchnia prefabrykowanej stali jest bardzo często pokryta rdzą oraz tłuszczem, a sam proces wytwarzania stopu możliwy jest tylko wtedy gdy powierzchnia ta jest wystarczająco czysta. Dlatego więc dla otrzymania całkowicie czystej powierzchni, wiele ocynkowni oczyszcza stal poprzez odtłuszczanie. Cynkowanie ogniowe między cynkiem a stalą odbywa się w ciekłym cynku, którego temperatura może wynosić nawet 450°C. W tak wysokich temperaturach cynk z żelazem bardzo szybko wchodzą w reakcję. Mimo tego, że powłoka cynku została już uformowana, to jej struktura wewnętrzna nieustannie się zmienia, aż do chwili osiągnięcia przez stal normalnej temperatury.

O cynkowaniu ogniowym wiemy wszystko!

Jeśli również poszukujecie specjalistów z zakresu cynkowania ogniowego to doskonale trafiliście. Bardzo ważną cechą współpracy z naszą firmą jest indywidualne podejście do oczekiwań każdego Klienta. Możemy zagwarantować, że wszystkie usługi wykonywane są zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami lub też według indywidualnych wymagań naszych Klientów. Jeżeli więc poszukujecie znanej i sprawdzonej firmy, która jest godna zaufania, serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Od lat świadczymy usługi na najwyższym poziomie, ciesząc się zaufaniem coraz większej liczby Klientów. Jeżeli również chcecie być jednym z nich – zapraszamy do kontaktu!