Nikiel

Cynkowanie słabokwaśne

SLOTONIK 30

Kąpiel do niklowania SLOTONIK 30 tworzy jasne, błyszczące powłoki o doskonałej wgłębności, plastyczności oraz wygładzeniu, nawet przy cienkich warstwach. Dodatkową zaletą jest łatwość prowadzenia procesu. Kąpiel SLOTONIK 30 jest szczególnie polecana w błyszczącym niklowaniu części przy pomocy obróbki bębnowej.

SLOTONIK 40

Kąpiel do niklowania SLOTONIK 40 stosowana jest do osadzania błyszczących powłok niklowych. Charakteryzuje się szybkim tworzeniem połysku, o dużej głębi i plastyczności. W szerokim zakresie prądu daje jasne, równomiernie błyszczące powłoki. Charakteryzuje się dużą wydajnością i łatwością w prowadzeniu procesu. Dzięki niskim stężeniom soli w kąpieli minimalizuje się obciążenie oczyszczalni ścieków i straty przez wynoszenie.

SLOTONIK 60

SLOTONIK 60 to kąpiel do niklowania pozwalająca na uzyskanie jasnych, błyszczących powłok o doskonałej wgłębności i plastyczności oraz wygładzeniu. Warstwy osadzone w procesie SLOTONIK 60 mogą być chromowane bezpośrednio bez dodatkowego etapu aktywacji. Kąpiel jest przeznaczona do zawieszanych, ruchomych części lub mieszania powietrzem.

PREMIUM

Niklowanie PREMIUM pozwala na otrzymanie powłok charakteryzujących się wysokim połyskiem i wygładzaniem, dlatego stosuje się ją przeważnie na powłoki szlifowane. Działanie wygładzające widoczne jest już przy stosunkowo cienkich warstwach, dzięki czemu nawet części o skomplikowanych kształtach uzyskują równomierny połysk. Osadzone warstwy są elastyczne i pozwalają na mechaniczne formowanie części. W tym systemie dodatków galwanicznych nie ma żadnych substancji, które wywoływałyby nieodwracalną twardość powłok. Z tego powodu nie zdarza się zwiększanie zużycia dodatków z upływem czasu pracy kąpieli.

HALLMARK B 300

Proces Hallmark B300 jest procesem przeznaczonym do nakładania powłoki niklowej w urządzeniach obrotowych. Zastosowanie składniki zapewniają niezwykłą szybkość tworzenia się warstwy niklowej. Uzyskane powłoki charakteryzują się jasną barwą, wysoką elastycznością, aktywnością, podatnością na dalsze powlekanie. Dodatkową zaletą jest łatwość prowadzenia procesu i konserwacji kąpieli.

HALLMARK PK

Powłoka uzyskana z tego elektrolitu odznacza się wysokim połyskiem i zdolnością wygładzania. Działanie wygładzające widoczne jest już przy stosunkowo cienkich warstwach, dlatego nawet części o skomplikowanych kształtach uzyskują równomierny połysk. W tym systemie dodatków galwanicznych nie ma żadnych substancji, które wywoływałyby nieodwracalną twardość powłok. Z tego powodu nie zdarza się zwiększanie zużycia dodatków z upływem czasu pracy kąpieli.

NORMA

Kąpiel do niklowania NORMA służy przede wszystkim do osadzania podwarstw niklu (zarówno w bębnach jak i na zawieszkach) dla przemysłu elektrotechnicznego. Powłoki otrzymane z kąpieli NORMA są elastyczne i aktywne, co ma znaczenie w późniejszej galwanizacji. Kąpiel do niklowania NORMA, na gładkich powierzchniach daje stosunkowo równomierne powłoki niklu.

MAGNUM 898

Proces MAGNUM 898 to wysokowydajny system dodatków stosowany do niklowania na różnego rodzaju metalach podłoża. Proces ten zapewnia otrzymywanie niezwykle równych powłok, odpowiednie pokrycie, lepszą podatność na chromowanie oraz nadzwyczajny połysk w obszarach o małej i średniej gęstości prądu.

Niklowanie czarne

Kąpiel do niklowania czarnego E służy do osadzania warstw niklu czarnego na detalach w bębnach i na zawieszkach. Czernieniu można poddawać stal lub metale nieżelazne. Otrzymana powłoka jest cienka i odzwierciedla strukturę materiału podstawowego.

Niklowanie chemiczne

SLOTONIP NP 1150

SLOTONIP NP 1150 to proces bezprądowego (chemicznego) osadzania powłok niklowych z zawartością fosforu 6 – 9% na podłożach metalicznych i niemetalicznych. Osadzane powłoki są wolne od ołowiu i kadmu i spełniają wymagania RoHS. Nałożone powłoki są jasne, półbłyszczące do błyszczących. Kąpiel jest łatwa w prowadzeniu, szybkość osadzania wynosi około 18 – 22 µm/h. Roztwór jest sporządzany i uzupełniany gotowymi mieszankami dodatków, co upraszcza pracę.

SLOTONIP NP 70

SLOTONIP 70 A jest elektrolitem do bezprądowego osadzania powłok niklowo-fosforowych na metalach i niemetalach o zawartości fosforu 9 – 10 %.

Osadzone powłoki są jasne, półbłyszczące do błyszczących. Kąpiel charakteryzuje się łatwym wykonaniem i dużą stabilnością. Szybkość osadzania wynosi około 18 – 22 µm/h.

SLOTONIP NP 90

SLOTONIP 90 jest elektrolitem do bezprądowego osadzania powłok niklowo-fosforowych na metalach i niemetalach. Otrzymane powłoki są jasne, półbłyszczące do błyszczących z zawartością fosforu 10,5 – 11,5 %. Kąpiel SLOTONIP 90 stosowana jest szczególnie wtedy, gdy wymagana jest wysoka odporność powłok na korozję. Charakteryzuje się łatwością w przygotowaniu i obsłudze oraz dużą stabilnością.