Anna Ziuko Brak komentarzy

Świętujemy 25 urodziny!

25 lat skończyły SMS-y, Windows 3.1 i… Technologie Galwaniczne

W 1993 r. wystartowaliśmy w rzeczywistości, którą wielu dziś trudno sobie wyobrazić. Nowoczesna gospodarka i wolny rynek były dopiero w wieku dziecięcym. Raczkowała komputeryzacja, inaczej wyglądał handel. Właśnie wtedy zaczynałem w pojedynkę w małym, biurowym pokoju.

Zanim jednak będziemy świętować jubileusz, cofnijmy się na chwilę do początków. 27 lat temu w pięknym Salzburgu zawiązaliśmy partnerstwo z firmą Schloetter, które trwa do dziś. Razem postawiliśmy na nieoczywiste zasady rozwoju – bezkompromisowe stawianie jakości przed ceną i ciągłe doskonalenie. To pozwala nam wyprzedzać konkurencję. Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Po co nam Towarzystwo Galwanotechniczne?

Uważam, że warto się jednoczyć! Działając wspólnie można osiągnąć więcej.

Stowarzyszenia branżowe są bardzo ważne dla przedsiębiorców. Działając „ponad podziałami” spełniają wiele pożytecznych funkcji:

 • integrują środowisko,
 • przyczyniają się do rozwoju branży,
 • promują produkty i działania branży na zewnątrz,
 • załatwiają sprawy wspólne, ważne dla ogółu: w prawie, ekologii i innych dziedzinach,
 • oceniają wielkość rynku,
 • publikują literaturę fachową,
 • szkolą,
 • biorą udział w ustalaniu norm,
 • są forum wymiany informacji i doświadczeń,
 • cywilizują konkurencję,
 • ułatwiają kontakty osobiste.

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Program do optymalizacji procesu nakładania metali

W codziennej produkcji w przemyśle galwanotechnicznym wielokrotnie spotykamy się z problemami związanymi z prawidłowym rozmieszczeniem detali na zawieszce i z przypadkami, kiedy w wyniku zmiany składu kąpieli galwanicznej nie jesteśmy w stanie zapewnić prawidłowego rozkładu metalu na pokrywanym detalu. Ciągła produkcja często uniemożliwia wykonywanie jakichkolwiek prób, a ewentualne ich wykonanie jest bardzo kosztowne. Z tych względów chcemy zaprezentować program, który służy do optymalizacji procesu nakładania metali. Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

SPRYTNY CYNK zmienia cynkowanie

Praktyka lepsza niż spodziewania…

To nie jest zwykły cynk – to jest SPRYTNY CYNK!

Próby i uruchomienia wykonane przez nas w ostatnich miesiącach dają zadziwiające rezultaty.  Na procesie cynkowania słabokwaśnego uzyskujemy bardzo dobry rozkład metalu i zdumiewającą szybkość osadzania – 0,81 mikrona/minutę!

Nam samym trudno było uwierzyć w aż tak dobre rezultaty. Dlatego jeszcze nigdy dotąd nie sprawdzaliśmy nowej kąpieli do cynkowania tak starannie. Przeprowadziliśmy wielokrotne testy obciążeniowe w teoretycznie skrajnych warunkach pracy, na liniach zarówno zawieszkowych, jak i bębnowych.

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

XXVII Krajowa Konferencja PTG pt.: „Jakość i współpraca w galwanotechnice”

XXVII Krajowa Konferencja PTG pt.: „Jakość i współpraca w galwanotechnice”

Data i miejsce: 10-11 maja 2018 r. – Hotel MAGELLAN*** nad Zalewem Sulejowskim

Tematyka spotkania*:

1. Referaty i prezentacje dostawców:

 • powłoki funkcjonalne
 • powłoki dekoracyjne
 • rozwiązania techniczne
 • aspekty środowiskowe i inne zagadnienia

2. Wzajemne poznanie galwanizerów i integracja środowiska.

3. Dyskusja o potrzebie i roli stowarzyszenia branżowego PTG. Spodziewamy się Gościa z niemieckiego DGO, który opowie, jak działa Jego Towarzystwo.

4. Zwiedzanie laboratorium firmy Technologie Galwaniczne Sp. z o.o. w Łodzi.

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Nasze NOWE normy ISO

Z dumą informujemy, iż pod koniec zeszłego roku uzyskaliśmy potwierdzenie, iż jesteśmy nie tylko najlepsi w tym, co robimy, ale i że nasze działania są wszechstronnie nacechowane dbałością o środowisko.

Pozytywnie przeszliśmy audyt TUV Nord na normę 14001:2015 i od teraz możemy się pochwalić dwoma normami jakości: zarządzania PN-EN ISO 9001:2015 i środowiskową PN-EN ISO 14001:2015.

Wszystko po to, aby nasze produkty i usługi spełniały światowe normy i były jeszcze lepsze dla naszych Klientów.

http://listareferencyjna.tuv-nord.pl/Lista_Referencyjna.php

Anna Ziuko Brak komentarzy

Pobór próbek kąpieli galwanicznych

We wszystkich laboratoriach na świecie analiza próbki ma swój początek już w momencie poboru próbki, bez względu na to, czy to z gleby, wody, ścieków czy kąpieli galwanicznych. Błędy popełnione przy pobraniu próbki niweczą wysiłek analityka i koszty ponoszone w trakcie analizy. Wyniki badań mogą odnosić się wówczas tylko do badanej próbki, a nie do całego przedmiotu oceny, co może prowadzić do błędnych decyzji. Bez właściwego planu poboru i przy nieodpowiednim postępowaniu z próbką, jest duże prawdopodobieństwo, że otrzymane wyniki nie będą reprezentatywne. Źródła niepewności pochodzące z procesu pobierania próbek to:

 • zanieczyszczenie próbek (sprzęt do pobierania, naczynia, warunki środowiskowe pobierania, kontaminacja pomiędzy próbkami, utrwalanie, transport, środowisko przechowywania)
 • nietrwałość próbki (cechy trwałości, wpływ naczyń, warunki środowiskowe przechowywania i transportowania)
 • nieprawidłowość utrwalenia
 • niewłaściwe pobranie próbki
 • pobieranie próbek z niejednorodnych obiektów
 • transportowanie próbek

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Miedziowanie CUPRAMAX AC 95

Ekonomiczna kąpiel do miedziowania kwaśnego…

Miedziowanie CUPRAMAX AC 95

…pod drogie powłoki dekoracyjne

Przedstawiamy nową wersję doskonałej kąpieli do miedziowania kwaśnego CUPRAMAX. Tanie dodatki, stabilna praca i doskonałe, powtarzalne efekty pozwoliły zdobyć jej rzeszę zadowolonych Klientów.

CUPRAMAX to stabilny proces miedziowania o poprawionych właściwościach wyrównujących. Powłoki miedziane są jeszcze bardziej błyszczące, gładkie i bardzo plastyczne. Proces ten został stworzony do osadzania lustrzanych powłok miedzianych w całym zakresie gęstości prądu na wielu, powszechnie stosowanych podłożach: stali, znalu, aluminium oraz tworzywie ABS.

Czytaj dalej

Maciej Janiak Brak komentarzy

Nasz nowy eksport!

Nasza nowa realizacja zagraniczna

Nie ograniczając się do naszego rodzimego rynku podejmujemy wyzwania również zagranicą. Tym razem wspólnie z firmą Nowy Plan-Tech Sp. z o.o. zbudowaliśmy w jednym z krajów na terenie UE nowoczesną linię do anodowania aluminium wraz z oczyszczalnią ścieków po procesowych. Linia posłuży do produkcji sprzętu dla instytucji związanych ze służbą zdrowia.

Czytaj dalej

Anna Ziuko Brak komentarzy

Dokąd zmierza wydzielany wodór? Czy twój cynk-nikiel jest rzeczywiście dobry?

Podczas osadzania Zn-Ni na stalach wytrzymałościowych…

Stale wytrzymałościowe są stosowane w przemyśle lotniczym oraz samochodowym w celu redukcji wagi komponentów. Ze zwiększeniem wytrzymałości stali wzrasta jej podatność na kruchość spowodowaną przez nawodorowanie.

Wodór tworzący się w procesie galwanicznym może powodować nawodorowanie, a w konsekwencji pękanie detali po pewnym czasie!

Czytaj dalej